CentOS Web Panel Kurulumu

CentOS Web Paneli, Dedicated ve VPS sunucuların hızlı ve kolay yönetimi için tasarlanmış ücretsiz web hosting kontrol panelidir. Bir şeyler yapmak istediğiniz her seferinde SSH konsolunu kullanmanız için gereken işleri ve işleri azaltmak için çok sayıda seçenek ve özellik sunar. Deneme amaçlı olarak 10’un üzerinde ücretsiz web kontrol paneli denedim . Sonuçta stabilite olarak CWP ve Ajenti’nin diğerlerinden önde olduğunu kararlaştırdım.

CentOS Web Panel Özellikleri

Otomatik LAMP kurulumu, PHP Sürüm Seçici, Roundcube web postası (Antivirüs, Spamassassin isteğe bağlı), CSF Güvenlik Duvarı, Dosya Sistemi Kilidi (tüm dosyaları kitleme), Yedeklemeler (isteğe bağlı), Sunucu yapılandırması için AutoFixer, CageFS, Softaculous, Komut Dosyası Yükleyicisi, LiteSpeed, Varnish Önbellek sunucusu, Nginx Ters Proxy, Apache Yönlendirme Yöneticisi, Comodo WAF, OWASP kuralları, Tomcat 8, DoS koruması - Spam koruması, Basit php editörü, PHP eklentileri, PHP.ini editörü, ioncube, Shell erişim yönetimi, Kullanıcı Limit Yönetimi (WHM Benzeri), FreeDNS, Hizmetler İzleme, Letsencrypt, LFD BruteForce Koruması, IP erişim kontrolü, MySQL - PostgreSQL, phpMyAdmin - phpPgAdmin, TeamSpeak 3 Yöneticisi, Shoutcast Yöneticisi, Torrent Seedbox, Otomatik güncelleme, cPanel Hesabı Taşıma ve bir çok sayamadığım özellik.

CentOS Web Panel Kurulumu

Kurulum Öncesi Hazırlık

Herhangi bir sorun oluşmaması için, bu bölümün tamamını kurulum işleminden önce iyice okuyun. CentOS Web Panel yükleyicisinin başlatılmasından önceki gereksinimler: - Yalnızca statik IP adreslerini destekler. Dinamik, yapışkan veya dahili IP adreslerini desteklemez. - Bir kaldırıcı sağlanmaz. CWP’yi yükledikten sonra paneli kaldırmak için yeniden kurmanız gerekir. - Herhangi bir yapılandırma değişikliği yapmadan sadece yeni kurulmuş bir işletim sistemine CWP’yi yükleyin.

Sistem Gereksinimleri

32 bit işletim sistemleri minimum 512 MB RAM gerektirir 64 bit işletim sistemleri minimum 1024 MB RAM (önerilir) gerektirir Önerilen Sistem: 4 GB + RAM, böylece e-postaların Anti-virüs taraması gibi tam işlevselliğe sahip olursunuz. Sunucu Hazırlama CWP kurulumu için gerekli paketleri kuralım

yum -y install wget

Sunucu Güncelleştirmesi Şimdi sunucunuzu en yeni sürüme güncellemeliyiz

yum -y update

Sunucuyu Yeniden Başlat Tüm güncelleştirmelerin etkili olabilmesi için sunucunuzu yeniden başlatın.

reboot

Şimdi CWP Kurulumunu başlatmaya hazırsınız CWP yükleyicisi, 30 dakikadan daha uzun süre çalışabilir, çünkü apache ve php kaynaklarını derlemeye ihtiyaç duyar. Yükleyiciyi İndiriyoruz CentOS 6 için:

cd /usr/local/src wget http://centos-webpanel.com/cwp-latest sh cwp-latest

CentOS 7 için:

cd /usr/local/src wget http://centos-webpanel.com/cwp-el7-latest sh cwp-el7-latest

kodları satır satır sırasıyla giriyoruz. Sunucuyu Tekrar Yeniden Başlatıyoruz. Kurulum tamamlandı. Değişikliklerin kaydolması için sunucuyu tekrar yeniden başlatıyoruz.

reboot

CentOS Web Paneli Yapılandırması Sunucunuzdaki yükleyici tarafından sağlanan bağlantıyı kullanarak CWP sunucunuza giriş yapın. CentOS Web Panel Arayüzü Adresi: http://sunucu-ip:2030/ Kullanıcı adı: root Şifre: root şifreniz Şimdi bir web sunucusu barındırmaya hazırsınız.

June 16, 2018 tarihinde yazıldı.

Bu yazıyı paylaşabilirsiniz: